Минимални победи изпратиха Рома и Фиорентина на 1/4-финалите на Купата на Италия

08:35, 13.01.2023
Рома - Лече 2:1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Рома и Фиорентина се класираха за 1/4-финалите на Купата на Италия след минимални победи.

"Римските вълци" се наложиха над Дженоа с 1:0 на стадион" Олимпико" в Рим.

През първото полувреме домакините имаха добри възможности да открият резултата, но до попадение така и не се стигна. Хосеп Мартинес спаси удар на Тами Ейбрахам, а Лоренцо Пелегрини стреля в напречната греда.

След паузата появилият се на почивката Пауло Дибала се превърна в герой за столичани. Аржентинецът завърши пробива си с плътен удар от вътрешността на наказателното поле, за да подпечата успеха за тима си.

В следващия етап от надпреварата Рома ще се изправи срещу победителя от двубоя между Наполи и Кремонезе.

В другия двубой от вечерта Фиорентина победи Сампдория с 1:0.

Антонин Барак отбеляза победното попадение за виолетовите с плътен удар. Лука Йович също изпрати топката в противниковата врата, но голът бе отменен заради засада. В края на двубоя Хейсон Мурийо бе изгонен след втори жълт картон.

Фиорентина достига тази фаза на Купата на Италия в шест от последните си седем участия в надпреварата. На 1/4-финалите на турнира Фиорентина ще мери сили с Торино, който победи Милан със същия резултат - 1:0.

Рамадан Аталай: ДПС е готова да вземе третия мандат - ще преговаря с всички
Бури в САЩ: Торнадо в Алабама, има жертви