Министерството на спорта одобри за финансиране още седем първенства

Радостин Василев
Снимка: БНТ
19:17, 22.03.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Експертна комисия на Министерството на младежта и спорта (ММС) одобри още седем големи първенства, чиято организация ще бъде финансирана от ведомството, информират от пресцентъра на ММС.

Договори ще бъдат сключени с Българската федерация по гимнастика за Световната купа по паркур за мъже и жени през септември в София, Българската федерация по бадминтон за Световната купа, на която столицата ще бъде домакин през октомври, както и с Българската федерация по стрелба с лък за Европейската купа Гран При за мъже и жени. Турнирът ще се състои в началото на май.

ММС ще подпомогне и Европейското първенство по хандбал за младежи от 1 до 24 юли във Варна, Световното първенство по борба за юноши и девойки от 15 до 21 август в София и Европейското първенство по джудо за мъже и жени от 29 април до 1 май в столицата. Комисията одобри за финансиране и Световното първенство по самбо за юноши, младежи и девойки, както и Световното първенство по бойно самбо за младежи до 20 години. Състезанията са от 13 до 17 октомври в Панагюрище.

Продължава работата и по подписването на договорите със спортните федерации, които са кандидатствали по Програмата за финансово подпомагане на дейности в областта на спорта за високи постижения за 2022 г.

Одобрени бяха още седем проекта на централи, които напълно покриват изискванията за финансиране от страна на ММС. Така общият брой на одобрените предложения по Програмата става 38.

Полуфиналните плейофи в НБЛ започват на 7 май със серията между Рилски спортист и Спартак Плевен
16:45, 04.05.2024
Каролина Костова стана вицешампионка на сингъл на турнир от Тенис Европа до 14 г. в Бургас
16:22, 04.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
15:00, 04.05.2024
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
13:24, 04.05.2024