Министерството на спорта осигури допълнителни средства за лагери и екипировка на изявени ученици

13:17, 06.04.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Министърът на младежта и спорта Радостин Василев одобри проектите на държавните спортни училища по Програма „Подпомагане на учебно-тренировъчната дейност и дейността на центровете за подготовка на резерв за спорта за високи постижения от изявени ученици в държавните спортни училища - 2022“.

С осигурените допълнителни средства в размер на 177053 финансирането от Министерството на младежта и спорта на дейностите по проектите на държавните спортни училища през 2022 година е в размер на 339308 лева.

Програмата е насочена към създаване на конкурентна среда за развитие на спортния талант и подкрепа на мотивацията за спортно усъвършенстване и изява на най-изявените състезатели от спортния резерв, обучаващи се в шестте държавни спортни училища, финансирани чрез бюджета на ММС - СУ „Ген. Владимир Стойчев“ – София, СУ „Васил Левски” – Пловдив, СУ „Г. Бенковски” – Варна, СУ „Георги Бенковски” – Плевен, СУ „Юрий Гагарин” – Бургас и СУ „М-р Атанас Узунов“ - Русе.

Дейностите, включени в проектите, са провеждане на тренировъчни лагери на подходящи за съответните видове спорт спортни бази и осигуряване на спортна екипировка за учениците, включени в центровете.

Във всяко от шестте държавни спортни училища е създаден център за подготовка на резерв за спорта за високи постижения от изявени ученици с реализирани високи постижения в държавни и международни първенства. За 2022 г. в центровете за подготовка на резерв за спорта за високи постижения в държавните спортни училища са включени 474 изявени ученици в 22 вида спорт.

Осигуреното участие в тренировъчни лагери за най-изявените състезатели от държавните спортни училища подпомага изграждането на мотивация, формирането на необходимите качества и специфични за вида спорт умения, както и допринася за израстването им като елитни спортисти.

Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига
22:56, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Даниел Колинс развали изцяло беларуски полуфинал на турнира WTA 1000 в Рим след победа срещу Виктория Азаренка
22:50, 15.05.2024
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ценни експонати бяха изложени в регионалния исторически музей на Плевен по случай Деня на града (ВИДЕО)
21:49, 15.05.2024
Около 300 състезателки от 40 държави ще участват на европейското първенство по художествена гимнастика, осигуряващо последните квоти за Париж 2024
21:47, 15.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
21:20, 15.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.