Миньор 2015 с трети пореден успех на турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Печ

Перничани са лидери в група Б с актив от три победи.

миньор 2015 трети пореден успех турнира европейската младежка баскетболна лига печ
Снимка: фейсбук страница на БК Миньор 2015
21:02, 13.01.2024

Отборът на Миньор 2015 записа драматична победа над тима на Ратгебер в третия си мач във втория турнир от Европейската младежка баскетболна лига в Печ, Унгария (EYBL) до 15-годишна възраст. Перничани се наложиха над представителите на домакините с 81:78 след силно първо полувреме и вече са с актив 3-0, което им осигури и лидерската позиция в група Б.

Георги Димов отново изигра силен мач, като завърши с най-много точки от всички - 31, и добави 4 борби и 3 асистенции на сметката си. Иво Валентинов също се отличи с 26 точки, 6 борби и 7 асистенции. Мартин Танев приключи с 11 точки и 8 борби.

Утре възпитаниците на Милен Дудев се изправят в последния си мач срещу тима на Работнички.

Другият български тим в група Б на турнира БУБА Баскетбол заема четвъртата позиция с 2 победи и 1 загуба, а в последния ден на надпреварата в Печ ще играе с тима на Лима.