Мирела Демирева остана на крачка от почетната стълбичка в скока на височина от ЕП в Рим

Олимпийската вицешампионка изравни най-доброто си постижение за сезона с 1.93 метра, но след това не успя на три пъти да прескочи 1.95 м.

мирела демирева спечели титлата скока височина балканското първенство лека атлетика зала
23:14, 09.06.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Олимпийската вицешампионка и двукратна сребърна медалистка от европейски първенства Мирела Демирева завърши на четвърто място в скока на височина от континенталния шампионат по лека атлетика в Рим, а украинката Ярослава Магучих защити очаквано титлата си от Белград 2022.

Демирева преодоля последователно четири височини, като на последната изравни най-доброто си постижение за сезона с 1.93 метра. След това обаче българската лекоатлетка не успя три пъти да прескочи 1.95 м., а Ирина Герашченко го направи и така украинката спечели бронзовото отличие.

Победителка очаквано стана 22-годишната Магучих, която е действаща световна шампионка в скока височина и ще бъде сред фаворитките за титлата на Игрите в Париж. Тя бе единствената с опит над два метра с 2.01, а веднага след нея сръбкинята Ангелина Топич направи три грешки и остана със сребърния медал.

Най-доброто постижение в кариерата на Магучих бе записано през февруари 2021 с 2.06 метра в Банска Бистрица.

Гледайте европейското първенство по лека атлетика от 7 до 12 юни в ефира на БНТ 3 и на живо на сайта на БНТ!