Мирела Демирева преодоля квалификациите и ще участва във финала на скока на височина

Олимпийската вицешампионка записа трети резултат в първата пресявка с 1.89 метра.

мирела демирева спечели титлата скока височина балканското първенство лека атлетика зала
23:06, 07.06.2024

Мирела Демирева преодоля квалификациите на скока на височина за жени от европейското първенство по лека атлетика в Рим и ще участва на финала в събота. Олимпийската вицешампионка записа трети резултат в първата пресявка с 1.89 метра.

Демирева, която спечели сребърен медал в Рио де Жанейро, преодоля с безпроблемно първите три височини на летвата, но не сполучи в двата си скока на квалификационния стандарт от 1.92 метра. Така тя остана на три сантиметра зад победителката, световна и европейска шампионка Ярослава Магучих от Украйна, която стартира на 1.89 метра и след това успя на 1.92.

Втора завърши сръбкинята Ангелина Топич, която преодоля последната височина от втория опит. Общо седем състезателки от пресявките в група А покриха 1.89 метра и утре ще скачат на финала за континентално злато.

Въпреки че не успя на 1.92 метра в квалификациите, Демирева вече е преодолявала два пъти височината през сезона на закрито. В края на миналата седмица българката стана шеста в Диамантената лига в Стокхолм с 1.90 метра от втори опит.

Най-доброто лично постижение на Демирева е 2.00 метра, записвано в Берлин и Стокхолм през 2018.

Гледайте европейското първенство по лека атлетика от 7 до 12 юни в ефира на БНТ 3 и на живо на сайта на БНТ!

Зверев ще спори за трофея от „Ролан Гарос“ след успех над Рууд
България ще играе на 1/16-финал на европейското първенство по плажен волейбол за мъже под 22 години