ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Мисията добър човек и лекар - светила в медицината преглеждат безплатно децата на Златоград

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:10 мин.
У нас

Благодарение на инициативата на Столичната лекарска колегия са прегледани над 27 000 деца

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: Pixabay
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Кампанията за безплатните прегледи за децата в Златоград, която е инициатива на Столичната лекарска колегия, е от 2012 година. Започват я четирима лекари, а сега вече са 14 водещи специалисти.

      "До момента сме прегледали над 27 000 деца в цялата страна. Посетили сме над 30 населени места в страната. Някои по два пъти и кампанията продължава", заяви в "Денят започва" д-р Асен Меджидиев - председател на УС на Столична лекарска колегия.

      Абсолютно всички детски специалности са представени и то от водещи специалисти в областите, допълни той.

      "Това са хора, за преглед, при които се чака по 3,4 месеца. Те със сърцето си и душата си, без никакво финансово обезпечение, те сами участват като мисия и вече го правят 12 години".

      Проблемът, заяви той не е толкова в липсата на медицинска грижа, а отсъствието на строго профилирани медицински специалисти.

      Гледайте повече теми от "Денят започва"

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?