Младежите ни загубиха от Русия

23:15, 04.09.2020
Чете се за: 00:47 мин.
младежите загубиха русия

Младежкият национален отбор на България по футбол загуби с 0:2 от Русия в квалификация за европейско първенство, която се игра в Москва.

За съжаление това поражение драстично намали шансовете на футболистите на Александър Димитров да стигнат поне до второто място в групата, даващо право на участие на бараж.

Срещата започна кошмарно за българите, които допуснаха гол от съблекалнята. Пробив по левия фланг на играч на "Сборная" завърши с пас за Максим Глушенков. Той овладя и с удар през краката на Ангел Лясков порази българската врата за 1:0.

Инициативата през цялото първо полувреме се държеше основно от домакините, докато "лъвчетата" се отчетоха само с един слаб изстрел на Валентин Антов.

През втората част картината се запази като руснаците бяха по-активни и логично удвоиха в 65-та минута. Тонислав Йорданов се подхлъзна при опит да преодолее противник и това предостави топката на домакините.

Последва подаване към Игор Дивеев в наказателното поле, който с мощен удар от близка дистанция направи резултата 2:0.

До края стража на нашия тим, Данаил Наумов се отчете с важни намеси, които предотвратиха нови голове.

Така срещата приключи с домакински успех за Русия с 2:0 и сериозна крачка към директно класиране за еврофиналите за "Сборная".

След този кръг те са начело със 17 точки, втори са поляците с 13, а българските младежи са четвърти с 8, колкото има и третия Сърбия.

В другите мачове от групата ни: Латвия - Сърбия 2:2, Естония - Полша 0:6.

Бащата на Меси: Откупната клауза е неприложима
Захариева: Работата на Смесената комисия със Скопие трябва да се възстанови възможно най-скоро