До 20% от учебните часове по различни дисциплини да могат да се провеждат дистанционно по време на извънредни обстоятелства, предлагат от Министерството на образованието и науката.
Предложението е обсъдено по време на заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в системата на образованието, обяви пред БНР директорът на столичното 119-о училище Диян Стаматов.
По думите му предложението на просветното министерство се отнася само до училищата, в които дистанционното обучение е преминало успешно, и до тези от тях, които имат възможност и желание да приложат като иновация една пета от обучението да е онлайн.
"Най вече в класовете след 5-и, нагоре към 12-и. В начален етап на обучение това не би могло да се приложи. И без друго учениците, които в момента са ученици, след десетина години ще живеят изцяло с дигитални платформи", аргументира се той.
Според него тепърва предстои проектът на МОН за изменение на Закона за училищното и предучилищното образование да бъде подложен на широка дискусия.
На въпрос за реалистичните срокове за въвеждане на тези промени, той каза: "При едно бързо развитие на нещата би могло и тази учебна година, която предстои да бъде факт. При по-песимистичният вариант – от втория срок на следващата учебна година".
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"