Монако удари ПСЖ и се изкачи до второто място в Лига 1

20:51, 11.02.2023
Чете се за: 02:22 мин.
монако удари псж изкачи второто лига

Отборът на Монако се изкачи до 2-ра позиция във френската Лига 1, след като надигра с 3:1 у дома лидера в подреждането ПСЖ в дербито на 22-ия кръг.

"Монегаските" се възползваха по чудесен начин от кадровите проблеми при парижани, които пристигнаха в Княжеството без Лионел Меси, Килиан Мбапе, Марко Верати и Ренато Санчес.

Тяхното отсъствие даде резултат още в 4-ата минута, когато Александър Головин даде аванс на домакините, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на ПСЖ.

В 18-ата минута груба грешка на защитник на парижани позволи на Крепин Диата да му открадне топката и да я подаде към Висам Бен-Йедер, за когото не остана друго освен да удвои аванса на Монако с прецизен диагонален изстрел.

Гостите все пак отговориха в 39-ата минута, когато чудесно организирана атака беше завършена подобаващо от 16-годишния Уорън Заир-Емери, за когото това бе второ попадение е скипа на представителния тим на парижани.

Още преди края на първата част обаче Монако нанесе своя трети удар, а точен отново беше капитанът Висам Бен-Йедер, който този път се възползва от асистенция на Елиес Бен Сегир.

След почивката двамата наставници Филип Клеман и Кристоф Галтие направиха редица промени, но те по никакъв начин не повлияха на резултата и така "монегаските" записаха третия си пореден успех в Лига 1.

В класирането това изкачи тима от Княжеството до 2-то място с актив от 47 точки, докато ПСЖ остава лидер с 54 пункта.

Ново издание на книгата с лекции на Ваклуш Толев "История на религиите"