ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Монфис ще се опита да изравни рекорд на Федерер в Ротердам

Чете се за: 00:33 мин.
Тенис
монфис опита изравни рекорд федерер ротердам

Шампионът от последните две издания на АТР 500 тенис турнира в Ротердам Гаел Монфис е потвърдил участие си в състезанието през тази година, което започва на 1 март, съобщиха организаторите.

Французинът, който вече работи с треньора Гюнтер Брезник, ще се опита да стане първият с три поредни титли в зала „Ахой“ и също така да изравни рекорда на Роджър Федерер, който единствен е печелил три пъти турнира в Нидерландия през 2005, 2012 и 2018 година.

„Чудесно е, че Монфис отново ще играе тук. Този топтенисист е непобеден в предишните две години, а през 2020 година взе титлата без да загуби нито един сет. За мен той отново е един от главните фаворити за трофея“, коментира турнирният директор в Ротердам Рихард Крайчек.

Останалите сигурни участници на състезанието в Нидерландия до момента са световният №2 Рафаел Надал, Даниил Медведев, Андрей Рубльов, Стан Вавринка, Кей Нишикори и Яник Синер. Срокът за записване е 1 февруари.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?