Монтана надделя над Дуга в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Успехът е втори пореден за българския отбор

Монтана 2003
19:14, 06.12.2023

Монтана 2003 победи сръбския Дуга (Шабац) с 92:57 (15:7, 19:17, 30:13, 28:20) като домакин в мач от група В на редовния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Успехът бе втори пореден за българския отбор, който продължава с актив от пет победи и две загуби на второ място във временното класиране в групата. Тимът на Дуга допусна четвърто поражение, като има и две победи на сметката си.

Домакините доминираха през целия мач, а най-голямата разлика достигна 37 точки. В края на първото полувреме Монтана 2003 водеше с 34:24, а след добра трета четвърт българският състав се откъсна с 64:37.

Адисън Ричардс се отличи с „дабъл-дабъл“ за успеха, реализирайки 18 точки и 10 борби за Монтана 2003, а Катрин Бригс добави 14 точки, 6 борби и 4 асистенции.

До края на годината баскетболистките от Монтана имат насрочено гостуване на сръбския Слога Пожега в друга среща от Адриатическата лига на 13 декември. Преди това, на 9 декември Монтана 2003 ще гостува на Шампион 2006 в София в среща от деветия кръг на вътрешното първенство на страната.

Българският отбор вече си осигури място във втория етап на Адриатическата лига - т.нар. Суперлига, в която продължават първите четири състава от двете групи и започва на 10 януари 2024 година.

Културни дейци от цялата страна излязоха на протест заради ниския бюджет и лошото заплащане в сектора
Радев: Политиците да не губят връзка с армията и да осъзнаят последиците от решенията си