В първия от поредицата почивни дни за Великден засилен е трафикът към курортите в Югозападна България, както и към Гърция. Хиляди автомобили предстои да преминат по автомагистрала "Струма" и през Кресненското дефиле.

Интензивен е трафикът по автомагистрала "Струма" в посока Гърция. Това се очаква да остане така до късните следобедни часове. Край Симитли, където се разделя трафикът за Банско и курортите по направлението от този за Сандански и Гърция вече започна образуването на колони от автомобили. Това е така защото шофьорите масово не използват втората обособена пътна лента за движение, най-вероятно поради незнание.

Реверсивното движение в района е в сила от вчера, като в посока Гърция на слизане от автомагистрала "Струма" в района на Симитли има две ленти за движение. Дясната е предназначена за трафика към Банско, а лявата за към Гърция. Апелът от Агенция "Пътна инфраструктура" и МВР е да се възползват от допълнителната лента за движение. Втората лента ще остане до 12.00 часа в съботния ден, когато отново ще има реорганизация и ще се обособят две ленти за движение в посока София, тъй като и се очаква трафикът да е в такава посока.

снимки: БНТ-Благоевград
По трасето екипът ни засече и нарушители, които се движеха в аварийната лента или я използваха за заобикаляне, което е строго забранено. Огромна колона от бавно движещи се автомобили има в момента през Кресненското дефиле, заради ограниченията в Кресна от 50 км/ч, а после и от 40 км/ч. Там шофьорите трябва да се движат с повишено внимание. Засилен остава и полицейският контрол през поредицата от почивни дни, ще се следи за спазване на скоростните режими, шофиране след употребата на алкохол и наркотици, както и за агресивни водачи на пътя.
Вижте още в прякото включване на Владислава Миланова
С бебе и дрога в колата: Столични полицаи задържаха наркодилър в кв. "Редута" (СНИМКИ)
Инцидентът с мотоделтапланер край Равда: От дни властите опитвали да открият собственика след сигнали за нерегламентирани полети
След взрива в склад за боеприпаси: Прокуратурата разследва палеж във военния завод край Трявна
Отново леден душ: Големи столични райони остават без топла вода за близо 20 дни
С бебе и дрога в колата: Столични полицаи задържаха наркодилър в кв. "Редута" (СНИМКИ)
Приоритетите на властта до 2030 г.: Правителството прие управленската програма