Началникът на АГ отделението в Университетската болница "Дева Мария" в Бургас почина тази сутрин след тежко боледуване от COVID-19.
66-годишният проф. д-р Георги Хубчев беше диагностициран с коронавирус на 2 октомври. След влошаване на състоянието му, лекарят е бил интубиран.
През 2019 г. проф. Хубчев беше избран за "Лекар на годината" в Бургас и награден от кмета на града.
"С огромна мъка споделяме тази новина с вас. Рано тази сутрин загубихме проф. д-р Георги Хубчев. Загубата е огромна и знаем, че не е загуба само за нас, но и за многото пациентки, на които е помогнал в живота си.", съобщиха колегите на д-р Хубчев във Фейсбук страницата на болницата.
Вчера битката с коронавируса загуби още един медик - онкологът от Враца д-р Петранка Лишковска. Тя почина само денонощие след баща си, който също беше заразен.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района