Състезанието започна след оттеглянето на колата за сигурност.
Началото на Гран При на Белгия във Формула 1 започна с над един час поради дъжд и лоша видимост на пистата "Спа". Автомобилите бяха вкарани в боксовете и процедурата по стартиране беше спряна след загряващата обиколка зад колата за сигурност.
"Не виждам много зад колата за сигурност, така че не мога да си представя какво е за всички останали", каза пилотът на "МакЛарън" Ландо Норис, който беше първи в стартовата решетка.
Британецът добави, че водата по пистата не е била чак толкова голям проблем за сметка на видимостта.
Засегнатото от дъжда Гран При на Белгия през 2021 година остава най-краткото състезание в историята на Формула 1, когато бяха завършени само три обиколки зад колата за сигурност и бяха присъдени само половината от точките.
България се цели в първото място в групата на европейското първенство по водна топка до 20 години
Българските смесени отбори не успяха да достигнат финалите на европейското първенство по спортна стрелба
Теа Илиева остана на крачка от финала на европейското първенство по спортна стрелба
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“