Националките по баскетбол до 16 години победиха Румъния в контрола, играна в Стара Загора

националките баскетбол години победиха румъния контрола играна стара загора
Снимка: БФ Баскетбол
21:15, 23.07.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години победи Румъния в първата контрола между двата тима в Стара Загора. Националките ни спечелиха с минималното 48:45, след като водиха в резултата през целия мач.

Тимът, воден от Таня Гатева и Лилия Георгиева, започна много силно и в първите 10 минути поведе с 9 точки. Гостенките бяха по-равностойни през втората част, но през третата българките отново наложиха по-високо темпо и поведоха с 14 точки. Румънките обаче не се отказаха и направиха серия 13-2 в началото на последния период, за да се доближат на 3 точки от домакините. Двата отбора си вкараха само по 3 точки в последните пет минути и така българките спечелиха.