Над 146 000 българи и техните семейства получиха пакети с храни от първа необходимост през октомври. Кампанията на Министерството на труда и социалната политика и Агенцията за социално подпомагане започна на 5 октомври и ще продължи до края на ноември. За по-малко от месец бяха раздадени над 100 000 пакета с по 16 продукта, които присъстват на масата на всяко домакинство, съобщават от пресцентъра на МТСП.
В края на кампанията броят на подкрепените ще достигне над 470 000, а раздадените хранителни продукти – 6500 т. Те се осигуряват и доставят безвъзмездно със средства по Оперативната програма за храни. Програмата е финансирана от Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се лица и от държавния бюджет. Крайните потребители не дължат никакви пари за получената храна.
БЧК раздава хранителни продукти за най-нуждаещите се във Варна и областта
Всеки пакет тежи по 23 кг и в него задължително има няколко вида консерви, ориз, спагети, захар, леща, брашно и олио. За пръв път семействата с по трима и повече членове получават по два пакета. Право на този вид подкрепа имат лица и семейства, подпомагани от дирекциите „Социално подпомагане“ на различни основания, като в основната целева група бяха включени и подпомогнатите заради кризата хора.
Изтича срокът за премахване на ограда на строеж в местността Баба Алино, РДГ предупреждава за принудително събаряне
Трима души остават в тежко състояние след катастрофата на „Челопешко шосе“
Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“: 17 пострадали, 3 жертви, версия за гонка между автомобили