Заради предстоящите три почивни дни МВР вади повече полицаи, които да контролират преминаването през КПП-та на областните градове.
От Вътрешното министерство припомниха, че основание за напускане и влизане в столицата е единствено по работа, а от другите областни градове може да се влиза и излиза и по други причини - като постоянен и настоящ адрес и грижи за възрастен роднина.
От "Пътна полиция" също усилват контрола за шофиране след употреба на алкохол и наркотици, неправилно изпреварване и превишена скорост.
Комисар Веселин Младенов - началник на отдел "Охранителна полиция" в ГДНП: За осъществеяване на контрола имаме обособени над 200 КПП-та в град София и областните градове като до комента са извършени над 55 000 проверки на декларациите, които гражданите предоставят на КППт-тата. Малко над 3 400 са декларациите, в които се установява несъответствие като гражданите са декларирали, че отиват на работа, но нямат регистриран трудов договор, а 466 от тях са регистрирани дори като безработни.
Комисар Любомир Костадинов - отдел пътна полиция на столичната дирекция на вътрешните работи: Ще бъдат разположени допълнително екипи по празниците, които ще работят преди всичко за употребата на алкохол и наркотични вещества.
След репортаж на БНТ: Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшиви гръцки шофьорски книжки
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив