215 собственици на домашни любимци в София са проверили от началото на месеца столичните инспектори. Съставени са 4 акта.
Санкции са наложени на стопани на четириноги заради водене без повод, както и за причинени инциденти. Броят на глобените с фиш за непочистване са намалели в сравнение с предходните месеци.
От началото на февруари са санкционирани 7 човека, които не са почистили алеите след кучето.

Следи се за това дали домашни любимци се разхождат на разрешените места, имат ли повод, почистват ли стопаните след тях и дали домашните любимци имат паспорти.
Част от проверките се правят заедно с екипи на Общинска полиция и районните администрации.
Снимки: Столична община
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата