Над 400 кг тютюн без бандерол са иззети при операция в София.
Операцията е проведена на 11 октомври на територията на столицата от служители на "Икономическа полиция" и със съдействието на колегите им от Седмо и Шесто РУ-СДВР.
В рамките на процесуално-следствените действия от магазин в „Студентски град" са открити и иззети 4 кг тютюн за наргиле без български акцизен бандерол. Впоследствие от гараж на бул. "Симеоновско шосе" са намерени множество кашони, натъпкани с още около 398 кг тютюн, отново без български бандерол.
Като съпричастни към случая са задържани двама сирийци - със статут на бежанци, и българска гражданка.
Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 234 от НК, работата по документирането му продължава под наблюдението на Софийската районна прокуратура.




Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Като на кино: Разбиха ограда на къща в кв. "Факултета", задържаха голямо количество фентанил
Задържаха жена с десетки дози фентанил в столичния квартал "Факултета" (СНИМКИ)
Столични полицаи разкриха голямо количество синтетична дрога в квартал "Горубляне"
Български гранични полицаи участваха в международна операция за трафик на мигранти (СНИМКИ)
Катастрофа предизвика километрично задръстване на пътя Созопол – Приморско (СНИМКИ)
Адвокатът на Стоян Мавродиев твърди, че няма подпис на банкера под документите за отпускане на кредита от ББР