51 студенти са задържани за притежание на наркотици по време на студентския празник. В заведенията, където се празнувало, са установени и над 900 малолетни и непълнолетни, съобщиха от Националната полиция.
Други 16 участници в студентския празник са задържани заради шофиране след употреба на алкохол, като при повечето концентрацията в кръвта е била над 2 промила. Най-почерпеният студент зад волана е спрян в Шуменско с над 2,7 промила алкохол.
"По отношение на водачите, които са участвали в студентски празненства и са управлявали МПС след употреба на наркотични вещества и техните аналози е 18. Обръщам внимание, че контролът е бил засилен на територията на цялата страна. Разбира се, далеч сме от мисълта, че всичко, което е могло да бъде пресечено е попаднало в обекта на нашите проверки", обясни зам.-началник на отдел "Пътна полиция" - ГДНП Мария Ботева.
Очаква се президентът Йотова да подпише указ за освобождаването на главния секретар на МВР
Затварянето на летище "Васил Левски" е само за инженерни и логистични дейности по подготовката на летището, заяви Атанас Запрянов
Атанас Запрянов: Затварянето на летище „Васил Левски“ е само за логистични дейности
Министър Дечев: По никакъв начин няма да се меся в разследването на случаите "Петрохан" и "Околчица"
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите