Надзорният съвет на Здравната каса одобри проектобюджета за 2025 година. Той възлиза на над 9 милиарда и 400 милиона лева.
За първична извънболнична помощ са предвидени почти 650 милиона лева. Специализираната извънболнична помощ получава 658 млн. лева. За дентална помощ - 416 млн. лв, а за диагностика – 303 млн. лева. За лекарства, медицински изделия и диетични храни са предвидени над 2,3 млрд, лв.
Най-голямото перо в бюджета е за болничната помощ - над 4 милиарда лева. Осигурени са допълнителни средства за финансиране на болници в отдалечени райони, НЗОК ще стимулира финансово разкриването на денонощни аптеки и аптеки в отдалечени региони.
В новия проектобюджет е заложен механизъм за контрол на разходите за болнична помощ - цените на клиничните пътеки ще бъдат коригирани, ако се установи преразход.
Възстановяват короната на императрица Евгения, изпусната от обирджиите в Лувъра
Ноел Галахър ще бъде обявен за автор на песни на годината на церемонията за наградите "Брит"
Нови детайли по случая "Петрохан": 15-годишно момче е заедно с издирвания Ивайло Калушев
Ще променят ли мярката на шофьора на тира, причинил фаталната катастрофа край Телиш?