Тази вечер бяха връчени годишните награди за телевизионна журналистика "Свети Влас". Отличие получи и БНТ за предаването "Джинс" с режисьор Еленко Касалийски.
Номинираните журналисти и режисьори бяха оценявани от шестчленно жури, а призовете бяха връчени на специална церемония за 10-тото юбилейно издание на наградите.
Тази година БНТ участва в с няколко номинации.
"Безкрайно съм благодарен. Странно е, защото ние не сме журналисти. Аз съм режисьор, колегите ми са научни работници. При толкова много достойни журналисти, малко странно беше, че ние получихме тази награда. Основното е, че БНТ застана зад този проект, той не е комерсиален, той е много личен проект и това, че БНТ застана зад него, за нас бяха отворени много врати", каза Еленко Касалийски, режисьор на предаването "Джинс".
Репортер: Давид Сукнаров
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите