ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Наградиха призьорите в 18-ото издание на футболния турнир за Купа София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-

Турнирът е под егидата на Столична община, БФС и фондация София – европейска столица на спорта.

Купа София
Слушай новината
00:00
00:00

Пред около 3000 зрители в „Арена София“, 60-те отбори призьори от най-добрите футболни школи получиха заслужените отличия в участието си в 18-ото издание в Купа София. Турнирът е под егидата на Столична община, БФС и фондация София – европейска столица на спорта. Заместник-кметът на София Иван Василев, председателят на столичния Общински съвет Цветомир Петров и други официални лица, сред тях и любимецът на много от малките футболисти Валери Божинов, наградиха участниците.

„Кметът на Столична община и целият екип заставаме плътно зад инициативи, които развиват детския спорт. Ще заложим повече средства в бюджета за тази година за условия за масов спорт, за да запалим все повече деца по спорт. Самият аз съм тренирал дълги години футбол в София и знам колко е важно да има терени и хубави условия за спорт, за да могат да се раждат шампиони“, каза пред БНТ Иван Василев.

„За мен това е атестат, че в нашия град спортът и най-вече футболът се развива. Децата имат желание да спортуват, имат хъс, амбиция и мотивация. Надявам се някое от тези деца да достигне постиженията, които имаме назад във времето от хора като Христо Стоичков, Красимир Балъков, Димитър Бербатов и др“, коментира Цветомир Петров.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?