Народното събрание реши да се удължи срока за намалено ДДС на 9% за икономическите сектори, засегнати от пандемията до края на следващата година. Става въпрос за заведенията, спортните зали, книгите и някои бебешки стоки.
За първи път се приема промяна в данъчен закон едновременно на две четения. Това се налага заради кратките срокове, в които трябва да влязат промените - 1 януари следващата година.
От партия "Възраждане" предложиха да се приеме намаление на ДДС за храните от малката потребителска кошница, лекарства и книги.
От управляващото мнозинство обясниха, че това са предложения за промяна на данъчните закони в бюджета за следващата година, а не част от обсъжданата законова процедура.
След близо час дебати с пълно мнозинство от 214 гласа парламентът прие промяната.
Министърът на енергетиката: Уреждането на задълженията между "Булгаргаз" и "Боташ" няма да натовари бюджета и българските граждани
"ЗАД ДаллБогг: Живот и здраве" освобождава централата си до среда на юли
На първо четене: Депутатите върнаха машинния вот от 2021 г., хартия само в селата под 300 души
МВнР за подписаната декларация в Киев: Документът надхвърля рамките на ЕС и няма правнообвързващ характер