Наполи не срещна затруднения в домакинството си на новака Комо

Скот Мактоминей бе точен след само 25 секунди игра, преди Ромелу Лукаку и Давид Нереш също да се разпишат.

21:26, 04.10.2024
Наполи Ромелу Кукаку

Наполи победи Комо с 3:1 в мач от Серия А. Ромелу Кукаку изпъкна за победителите с гол и две асистенции.

Домакините откриха резултата на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол след само 25 секунди игра. Скот МакТоминей получи топката в наказателното поле и отбеляза първия си гол в шампионата.

Гостите заиграха все по-ефективно в преден план в хода на първата част. Удар на Нико Пас срещна лявата греда.

Възпитаниците на Сеск Фабрегас изравниха резултата преди почивката. Габриел Стрефеца отправи плътен диагонален удар извън наказателното поле и възобнови равенството.

След почивката Ромелу Лукаку върна преднината на неаполитанци с гол от дузпа.

В 87-ата минута футболистите на Антонио Конте затвърдиха успеха си с крайното 3:1. Ромелу Лукаку изведе резервата Давид Нереш сам срещу вратаря и бразилецът откри головата си сметка за клуба.

Наполи оглавява класирането с актив от 16 точки. Комо заема 10-ото място в подреждането с 8 пункта.

Даниел Трифонов се класира за два финала на Световната купа по спортна гимнастика за мъже в Унгария
Бившият израелски премиер Ехуд Олмерт: Израел трябва да приеме споразумение за две държави