Наполи отстрани Специя на Гълъбинов за Купата

10:52, 29.01.2021
Чете се за: 00:34 мин.
наполи отстрани специя гълъбинов купата

Неаполитанци продължават със защитата на трофея от миналия сезон, след като се справиха със съпротивата на Специя с 4:2 за място в полуфиналите на надпреварата.

За състава на Специя от първата минута започна Андрей Гълъбинов, но българският футболист изкара само едно полувреме на терена преди да бъде заменен.

Небесносините практически си осигуриха успеха още през първата част, в която отбелязаха и четирите си гола. Домакините излязоха напред в резултата още 5-та минута чрез Калиду Кулибали, а в 20-та минута Ървинг Лозано удвои преднината на играчите на Дженаро Гатузо.

След половин час игра Матео Политано направи преднината на своя тим класическа, възползвайки се от подаване на Пьотр Зелински.

Пет минути преди края на полувремето дойде и моментът на Елиф Елмас, който получи подаване от Лоренцо Инсиние.

В средата на втората част гостите от Специя все пак върнаха две попадения чрез Еманюел Джеси в 70-та и Дженаро Акампора в 73-та минута.

В битка за класиране на втора пореден финал в турнира за Купата на Италия, Наполи ще срещне състава на Аталанта.