Наполи победи Сампдория при получаването на шампионската титла в Серия А

21:29, 04.06.2023
наполи победи сампдория получаването шампионската титла серия

Отборът на Наполи постигна победа с 2:0 при домакинството си на Сампдория в двубой от последния 38-и кръг на италианската Серия А.

„Партенопеите“ откриха резултата на стадион „Диего Армандо Марадона“ в 64-ата минута от дузпа отсъдена за нарушение на Никола Муру срещу Виктор Осимен в наказателното поле. Бранителят на гостите влезе с шпагат в краката на нападателя на Наполи, той се стовари на земята и Муру получи жълт картон за неразчетеното си действие. Зад топката застана потърпевшия Осимен, който прати топката в долния ъгъл на вратаря Мартин Турк.

Шампионите на Италия удвои преднината си пети минути пред края на редовното време. Джовани Симеоне получи подаване от Распадори зад границата на пеналтерията на Сампдория, като нападателят на домакините с мощен изстрел се разписа в горния десен ъгъл на стража Турк.

В класирането Наполи завършва като лидер с 90 точки, докато Сампдория изпада от елита, заемайки последното 20-о място с актив от едва 19 точки.

След двубоя съставът на Лучано Спалети бе официално награден с третата си шампионска титла на Италия.