Наполи победи Ювентус и попречи на "черно-белите" да скъсят разликата с Интер

Миналогодишният шампион не позволи на "бианконерите" да се доближат до лидера

23:38, 03.03.2024
Хвича Кварацхелия Наполи

Наполи победи Ювентус с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Серия А. Миналогодишният шампион попречи на "черно-белите" да скъсят разликата с лидера Интер.

През първото полувреме Душан Влахович бе най-близо до попадение за домакинския тим, но ударът му срещна дясната греда.

В края на първата част Хвича Кварацхелия откри резултата. Грузинецът стреля от воле в близкия ъгъл на вратаря.

След почивката "бианконерите" стигнаха до изравнително попадение. Федерико Киеза стреля по земя в далечния ъгъл за 1:1.

Шампионите обаче възобновиха аванса си само седем минути по-късно. Резервата Джоузеф Нонге Бунде настъпи Виктор Осимен в наказателното поле и неаполитанци получиха дузпа. Войчех Шчесни спаси изпълнението на нигерийския нападател, но появилият се от резервната скамейка Джакомо Распадори бе точен при добавката.

Ювентус остава на втората позиция в класирането с актив от 57 пункта. Наполи заема 7-ото място в подреждането с 43 точки.