Наполи се справи с Монца след силно второ полувреме

наполи справи монца силно второ полувреме
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:36, 07.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Наполи се наложи над Монца с 4:2 като гост в мач от 31-ия кръг на италианската Серия А.

Милан Джурич откри за домакините в деветата минута, а по този начин приключи и първата част. След паузата обаче само в рамките на шест минути шампионите се развихриха и вкараха три безответни гола чрез Виктор Осимен, Матео Политано и Пьотр Желински. Веднага след попадението на поляка, Монца намали изоставането си чрез Андреа Колпани, но Джакомо Распадори сложи точка на спора с четвърто попадение за "партенопеите" в 68-та минута.

Наполи е на осмата позиция с 46 точки, на четири от шестия Аталанта, който обаче с два мача по-малко. Монца е на 11-та позиция с 43 пункта.

В следващия кръг тимът гостува на борещия се за топ 4 Болоня, докато шампионите имат среща с Фрозиноне у дома.

Фейенорд сгази Аякс в Де Класикер с 6:0
Николай Костов: Поемам цялата отговорност за поражението