Наполи се завърна на победия път в Серия А след чист успех над Сампдория като гост

21:37, 08.01.2023
Чете се за: 02:12 мин.
наполи завърна победия път серия чист успех сампдория гост

Отборът на Наполи постигна победа с 2:0 при визитата си на Сампдория в двубой от 17-яи кръг на италианската Серия А.

„Партенопеите“ получиха отлична възможност да открият резултата на „Стадио Луиджи Ферарис“ още в 6-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Замбо Ангиса в наказателното поле на домакините. Зад топката застана Матео Политано, който стреля в долния ляв ъгъл, стражът Емил Аудеро отклони топката и тя се отби в страничния стълб.

Все пак съставът на Лучано Спалети отбеляза гол в 19-ата минута. Мариу Руи центрира по диагонал на границата на вратарското поле на Сампдория, където връхлитащият Виктор Осимен засече от въздуха топката с десния си крак, разписвайки се в близкия горен десен ъгъл на вратаря Аудеро.

Ситуацията за Сампдория се утежни в 39-ата минута, когато Томас Рикон бе изгонен от игра с директен червен картон и „синьо-белите“ трябваше да доиграят срещата в намален състав.

Осем минути преди края на редовното време Наполи получи втора дузпа в мача за игра с ръка на Роналдо Виера в собственото си наказателно поле. С изпълнението от „бялата“ точка се нагърби Елиф Елмас, който прати неспасяемо топката в обратния горен десен ъгъл на вратата.

В класирането Наполи е убедителен лидер с 44 точки, на 7 пункта пред втория Ювентус. Сампдория пък е в зоната на изпадащите, на 18-ата позиция с 9 спечелени точки.

За ден са установени 21 водачи, шофирали след употреба на алкохол и 8 - на наркотици