Наполи си осигури комфортен аванс срещу Айнтрахт във Франкфурт

23:54, 21.02.2023
Чете се за: 02:27 мин.
наполи осигури комфортен аванс айнтрахт франкфурт

Отборът на Наполи постигна комфортна победа с 2:0 при визитата си на Айнтрахт Франкфурт в първи осминафинален двубой в Шампионската лига.

В 36-ата минута гостите от Неапол получиха отлична възможност да поведат след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Виктор Осимен в наказателното поле на домакините, но нагърбилият се с изпълнението на 11-метровия наказателен удар Хвича Кварацхелия не успя да се разпише. Кварацхелия застана зад топката и стреля в десния ъгъл, но Трап демонстрира рефлекс и изби.

„Партенопеите“ откриха резултата на „Комерцбанк Арена“ в 40-ата минута, когато центрира остро по диагонал отдясно във вратарското поле на домакините, където връхлитащият Виктор Осимен засече топката с едно докосване, пращайки я в десния ъгъл на полупразната врата.

Секунди след това Осимен за втори път прати топката в мрежата зад вратаря Кевин Трап, но попадението бе отменено заради засада.

Ситуацията на действащия носител на трофея в Лига Европа се усложни в 58-ата минута, когато Рандал Коло Муани след опасно настъпване на глезена на Замбо Ангиса от състава на гостите в борба за една топка пред наказателното поле на Айнтрахт.

Наполи удвои преднината си след малко повече от час игра, когато Агиса подаде топката към Хвича Кварацхелия отдясно в пеналтерията на „бяло-черните“, грузинецът овладя и с пета я върна назад към Джовани Ди Лоренцо, който с фалцов удар по земя се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратаря Кевин Трап.

Реваншът e в сряда, 15 март, от 22.00 часа на стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол.

Реал Мадрид обърна и разгроми Ливърпул и гледа смело към 1/4-финалите в Шампионската лига
Левски допусна обрат от косовския Башкими в Балканската баскетболна лига за мъже