България спечели три златни и един сребърен медал на Балканска олимпиада по информатика, която се проведе в Охрид. Това съобщиха от Министерството на образованието и науката.
В индивидуалното класиране еднолично първо място зае Даниел Койнов от 12-и клас в ППМГ "Нанчо Попович" в Шумен.
Веднага след него на второ място е Борис Михов от 12-и клас в СМГ "Паисий Хилендарски" - София, а третият ни златен медалист Андрей Стефанов от 10-и клас в Първа частна математическа гимназия зае четвърто място в индивидуалното класиране.

Четвъртият представител на българския отбор Веселин Маркович от 12-и клас в Математическа гимназия "Д-р Петър Берон" във Варна завоюва сребърен медал.

Снимки: Министерство на образованието и науката
В състезанието участваха официално 47 ученици от 13 балкански държави. Всеки състезателен ден се състоеше в решаване на 3 задачи за 5 часа чрез писане на програми с компютър, като всяка задача носеше максимално 100 точки.
Ръководители на българския отбор бяха Илиян Йорданов от Института по математика и информатика на БАН и Бисерка Йовчева, почетен професор на Шуменския университет "Епископ Константин Преславски".
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг