"Българските граждани днес трябва да чуят три неща - първото е, че има надежда и тя е държавата да се върне в нормалното русло на управление". Това заяви новоизбраният председател на парламента Наталия Киселова.
"Второ - пот и сълзи. Няма да бъде лесно. Усилията трябва да си струват, защото българските граждани искат държава, която да мисли за тях".
Киселова благодари на всички - включително и на тези, които не са я подкрепили.
"Аз ще бъда председател на НС на всички и усилията трябва да си струват. Компромисите са въпрос, който ще се обсъжда, но когато се вземе решение, то трябва да бъде спазвано. Благодаря".
Наталия Киселова беше избрана със 140 гласа "за" при единадесетото подновяване на първото заседание на парламента. Тя отиде на балотаж с кандидата на ИТН Силви Кирилов.
С голям митинг в Могиляне беше отбелязана 41-годишнината от "Възродителния процес"
Съпредседателите на "Продължаваме Промяната - Демократична България" се поклониха пред Тюркян чешма
Здраве, благоденствие, вяра в доброто - пожеланията на политиците за Рождество
СЪБИТИЯТА НА 2025: От лев към евро: една година на решения и съмнения
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул