Назарян записа бързи победи, Николова със светкавичен успех

едмонд назарян прости бронза световното загуба репешажите
Снимка: БФ Борба
17:57, 19.02.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Европейският шампион от 2020 г. Едмонд Назарян постигна до момента две бързи победи в категория до 60 кг на класическия стил на турнира на турнира „Дан Колов – Никола Петров“ във Велико Търново, съобщават от Българската федерация по борба.

На старта му бяха нужни 1.42 минути, за да срази с технически туш 11:0 Йосеф Андраси (Унгария), а в следващия кръг преодоля за 3.45 минути състезаващия се за Швейцария Димитър Сандов. На полуфиналите след малко Назарян ще излезе срещу иранеца Есмаели Саеид.

Бронзовата олимпийска медалистка Евелина Николова постигна светкавичен успех - туш за 59 секунди на старта на надпреварата. Националката ще спори за място на финала в категория до 57 кг срещу Алесия Хетманова (Финландия).

Миглена Селишка също е на полуфинал след успех с 5:3 над французойката Жули Сабати при 50-килограмовите. А следващата й съперничка ще бъде румънката Стефания Прицепути.

До полуфиналите стигнаха още двама наши представители – Айк Мнацаканян (77) и Иво Илиев (67), и двамата в класическия стил.

Мнацаканян победи на старта грузинеца Кхвича Ананидзе с 8:0, а после се наложи с 1:1 над унгареца Золтан Леван. На полуфинала Айк ще излезе срещу киргизстанеца Акшол Махмудов.

Илиев също е с два успеха до момента – над португалеца Педро Калдас с 12:3 и киргизстанеца Елидиар Сатадов с 9:2. За място на финала българинът ще спори с индиеца Ашу.

На осминафиналите обаче загуби Ахмед Батаев в категория до 86 кг след туш от индиеца Санджет, но все още има шансове да продължи, ако съперникът му стигне финал. В тежка категория до 125 кг азерът Рахид Хамидли победи и двамата ни представители – Георги Иванов и Ислам Адизов. Ако стигне финала, българите ще имат шанс да продължат на финалите.

Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
21:03, 14.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.