НБА глоби Леброн за неприличен жест по време на мач

Леброн Джеймс Лос Анджелис Лейкърс
09:33, 27.11.2021

Националната баскетболна асоциация глоби звездата на Лос Анджелис Лейкърс Леброн Джеймс с 15 000 долара, заради неприличен жест по време на мача срещу Индиана Пейсърс.

36-годишният баскетболист отбеляза тройка, с която даде преднина на своя тим в четвъртата част, при оставащи минута и 16 секунди до края на мача. Той изрази радостта си по начин известен в първенството като "танцът на Сам Касел". През годините тази реакция се е превърнала в автоматична глоба за всеки един състезател, който я демонстрира на паркета.

В продължението на срещата играчът отново попадна под светлината на прожекторите, след като прекъсна мача, за да изгони фенове на домакините от залата, заради обиди и неприлични жестове, отправени по негов адрес.

Това бе най-резултатния двубой за него през сезона, като за победата на "езерняците" той записа 39 точки, 5 борби и 6 асистенции за 43:28 минути игра.

МОН: Имаме 168 800 от обещаните 1 милион теста за ученици
Министър Комитова: Има нещо много странно с възникналия пожар в автобуса на АМ "Струма"