Поне 13 загинали и 800 настанени в болница след изтичане на газ от завод за полимери на южнокорейска компания в Индия.
Пострадалите се оплакват от парене в очите и затруднено дишане. Инцидентът е станал в три през нощта в щата Андра Прадеш.
Облакът се е разпространил в радиус от 3 км, възникнала е паника. Районът е евакуиран.
Вероятната причина е небрежност при отварянето на завода за първи път от 24 март, когато Индия наложи ограничения заради коронавируса.
Според властите замърсителят е стирол - летлива безцветна течност. Предприети са законови действия срещу компанията-собственик.
Случаят напомня за трагедията преди 35 години, когато изтичане от завод за пестициди в Бопал причини смъртта на хиляди индийци.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността в ерата на изкуствения интелект
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?