Нефтохимик 2010 спря безгрешната серия на ЦСКА в първенството

22:03, 24.11.2021
нефтохимик 2010 спря безгрешната серия цска първенството

Волейболният Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели с 3:1 (26:24, 17:25, 25:22, 25:22) визитата си на ЦСКА в дербито от междинния 7-и кръг на българската Суперлига, нанасяйки на "червените" първо поражение през кампанията.

По този начин бургазлии записаха 11-а си поредна победа над момчетата на Александър Попов във всички надпревари и го изместиха от 3-то място във временното класиране. обаче има и мач по-малко в сравнение със своя опонент.

В първия гейм гостите постигнаха впечатляващ обрат, след като изоставаха с 21:24, но взеха пет последователни точки, за да затворят първата част.

Домакините съумяха да изравнят резултата след 25:17 във втората част, но в третата и четвъртата бургазлии наложиха волята си и ги спечелиха с по 25:22, с което затвориха и срещата.

За победителите, водени от Николай Желязков, най-полезен стана Юлиус Фиркал с 21 точки, а диагоналът Николай Учиков добави 20.

Египтянинът Реда Хайкал от отбора на ЦСКА пък беше най-резултатен от всички, след като приключи мача с 22 пункта в актива си.

"Беса транс": В изгорелия автобус не са превозвани туби с гориво
"Денят започва" на 25 ноември: Говори премиерът Стефан Янев