Нефтохимик (Бургас) е на 1/8-финал за Купата на ЦЕВ

нефтохимик бургас финал купата цев
Снимка: ВК Нефтохимик (Бургас)
20:22, 07.12.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Вицешампионът на България по волейбол Нефтохимик (Бургас) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на ЦЕВ.

В мач-реванш от 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир, възпитаниците на Николай Желязков се наложиха с 3:1 гейма (17:25, 29:27, 25:21, 25:20) над швейцарския Шеноа.

Срещата в зала "Младост" в морския град започна лошо за Нефтохимик, който отстъпи на гостите в първата част с 17:25 точки.

Вторият гейм предложи истинска драма, след като домакините поведоха с 23:22. В последствие бургазлии стигнаха до три поредни геймбола (24:23; 25:24; 26:25), като в трите случая Шеноа изравняваше резултата. Последва 26:27 за гостите, което предизвика българският тим да вдигне оборотите и да затвори частта при 29:27 в своя полза.

Окрилени от успеха във втория гейм, вицешампионите продължиха наказателната си акция в оставащите част и ги затвориха с 25:21 и 25:20.

Първият двубой на швейцарска земя завърши отново с успех на бургазлии след 5-геймова битка.

В следващия кръг на надпреварата Нефтохимик (Бургас) ще се изправи срещу победителя от двойката Скра (Белхатув) - Дукла (Либерец).