Нефтохимик (Бургас) отстъпи драматично в първия мач срещу СКРА (Белхатов)

22:14, 11.01.2022
Чете се за: 01:32 мин.
нефтохимик бургас отстъпи драматично първия мач скра белхатов
Снимка: CEV

Нефтохимик (Бургас) загуби драматично с 2:3 (22:25, 26:24, 24:26, 25:21, 12:15) от отбора на СКРА (Белхатов) в първи двубой от 1/8-финалите от втория по сила европейски клубен турнир по волейбол - Купата на CEV.

В първата час полският тим на няколко пъти направи опити да се откъсне в резултата, но Нефтохимик успяваше да се държи в резултата до 18:18. В този момент дойде решаващото откъсване за СКРА, които в крайна сметка успяха да затворят гейма след 25:22.

Във втората част отборът от Белхатов изглеждаше устремен към удвояване на своята преднина, но българите намериха сили да наваксат пасив от шест точки и след 26:24 изравниха резултата в срещата.

СКРА отново взеха аванс, след като спечелиха третата част с 26:24, но бургазлии за втори път стигнаха до равенството след 25:21 в четвъртата част.

За съжаление в тайбрека полският гранд рано-рано пое инициативата и след 15:12 в тяхна полза се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатен за победителите стана Дик Кой със своите 20 точки, докато за Нефтохимик словакът Юлиус Фиркал завърши с 16.

Мачът реванш между двата тима е след точно една седмица (18 януару) в Полша.