Нефтохимик гостува на Аркада в първи 1/16-финал за Купата на CEV

Нефтохимик 2010 Бургас
Снимка: ВК Нефтохимик Бургас
14:58, 09.11.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) излизат срещу Аркада (Галац) в първия си двубой от 1/16-финалите на Купата на Европейската конфедерация (CEV).

Бургазлии гостуват на румънския шампион в мач, който започва в 18:00 часа.

Волейболистите на Иван Станев са вторият български тим, срещу който се изправя Аркада - след като в първия кръг на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига, бе отстранен от първенеца Хебър (Пазарджик).

Нефтохимик записа една победа и четири загуби от началото на сезона в Суперволей лигата.

В първенството на Румъния Аркада има четири успеха и заема четвърто място в класирането.

Правителството декларира готовността на България за принос към мисията на ЕС за подпомагане на Украйна