Нефтохимик взе гейм на румънския шампион, но загуби в първия двубой за Купата на CEV

20:39, 09.11.2022
Чете се за: 01:40 мин.
нефтохимик взе гейм румънския шампион загуби първия двубой купата cev
Снимка: НВЛ

Българският волейболен Нефтохимик Бургас загуби с 1:3 (16:25, 26:24, 17:25, 21:25) от румънския шампион Аркада Галац в първи двубой между двата тима от 1/16-финалите в турнира за Купата на CEV.

Срещата в Галац започна с изявено предимство за домакините, които в първия гейм не дадоха почти никакви шансове на бургазлии и закономерно се наложиха с 25:16.

Волейболистите на Иван Станев обаче отговориха с по-добра игра във втората част, но въпреки това в един момент се оказаха догонващи при 21:24. Последва обаче серия от пет поредни точки в полза на българския тим, с които Нефтохимик измъкна втората част и изравни резултата.

В следващите два гейма българите отново имаха своите шансове, но в крайна сметка Аркадия наложи волята си и след 25:17 и 25:21 стигнаха до крайния успех.

По този начин отборът на Нефтохимик в реванша ще бъде задължен да търси победа с 3:0 или 3:1, за да доведе нещата до Златен гейм, който да определи кой от двата тима ще продължи към 1/8-финалите. Двубоят в зала "Младост" е на 16 ноември (сряда) от 18.00 часа.