Нападателят игра едно полувреме при равенството 1:1 с Ботафого.
12 години по-късно, бразилският национал Неймар отново излезе на терена с екипа на Сантош.
Нападателят се появи на почивката в двубоя с Ботафого, но не успя да помогне на тима си да победи и срещата завърши наравно 1:1. За Неймар това беше първи двубой у дома от 2013 г. насам, когато премина в редиците на Барселона.
„Обичам Сантош. Няма думи, с които да мога да опиша какво чувствах тази вечер, когато излязох на терена“, каза Неймар след срещата.
„Имам нужда от минути, мачове. Не съм на 100%. Не очаквах, че ще тичам и дриблирам толкова много днес. След четири или пет мача ще се чувствам по-добре“, добави нападателят.
По време на първия си престой в Сантош Неймар спечели шест трофея, включително Копа Либертадорес през 2011 г.
Той си тръгна от родния клуб със 136 гола в 225 мача, като беше едва на 21 г.

По време на престоя си в Европа Неймар се превърна в най-скъпия трансфер в историята, преминавайки от Барселона в ПСЖ за 222 млн. евро през лятото на 2017 г.
За последно бразилецът се подвизава в тима на Ал Хилал в Саудитска Арабия, за който записа едва 7 двубоя.

Футболистът на Лудогорец Дерой Дуарте беше избран за играч на мача за Кабо Верде срещу Саудитска Арабия
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра