Глобата, наложена на Националната електрическа компания (НЕК) от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР), се отнася за първото шестмесечие на 2019 г., съобщиха от компанията във връзка с информацията за наложената им санкция от страна на КЕВР. В рамките на проведената проверка настоящото ръководство на НЕК е оказало пълно съдействие на КЕВР и е предоставило всички необходими документи за установяване на обстоятелствата.
От КЕВР съобщиха вчера, че регулаторът глобява шест енергийни дружества с общо над 1,2 млн. лева за манипулация на българския пазар на електроенергия на едро. Едно от глобените енергийни дружества е НЕК.
Установените от КЕВР нарушения на Регламент REMIT са извършени от дружествата през първото шестмесечие на 2019 г. чрез търговски сделки, представляващи пазарна манипулация, посочиха от регулатора. Глобата, определена за НЕК, е в размер на 625 097 лв. Решението на регулатора може да се обжалва пред съда.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Какво ще се случи с цената на дизела: Очаква ли се поевтиняване или нов ръст?
Валя Веселинова: Потребителите трябва да бъдат разумни, да не се подлъгват по ниската цена
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"