00:05, 16.09.2020
Чете се за: 01:01 мин.
Още
немец успех етап тур дьо франс

Германецът Ленард Кемна от отбора на "БОРА-Хансгроу" постигна първата си етапна победа в Обиколката на Франция, след като триумфира в днешния 16-ти етап от Ла Тур дю Пин до Вияр дьо Ланс.

24-годишният Кемна измина 164-километровата дистанция за 4 часа, 12 минути и 52 секунди. Кемна атакува мощно в края на предпоследната височина за деня - Монт дю Сен-Низие дю Мюшеро от първа категория и така разби групата на откъсналите се в атака колоездачи. Втори на 1 минути и 27 секунди зад Кемна финишира еквадорецът Ричард Карапас, а третото място на 1:56 минути остана за швейцареца Себастиен Райхенбах.

В генералното класиране лидер с "жълтото трико" остава Примож Роглич от Словения с общо време от 70 часа, 6 минути и 47 секунди. Той има аванс от 40 секунди пред Погачар и от 1:34 минути пред колумбиеца Ригоберто Уран, който е трети. Колумбиецът Миген Анхел Лопес на 1:45, британецът Адам Йейтс на 2:03 и австралиецът Ричи Порт на 2:13 минути допълват шестицата в общото подреждане.

В класирането в останалите категории начело при спринтьорите с 269 точки е ирландецът Сам Бенет, следван от словака Петър Саган с 224 и италианеца Матео Трентин с 212, който спечели днешния междинен спринт на 45-ия километър от етапа.

При катерачите с по 36 точки първата позиция се разделя от французите Беноа Кознефрой и Пиер Ролан, докато безспорен лидер при младите състезатели до 25 години е Погачар. При отборите на първо място е "Мовистар", пред ИНЕОС и "ЕФ Про Сайклинг".

В утрешния 17-и етап, който се очертава като кралски в тазгодишното издание на Тура и се очаква да бъде посетен и от президента на Франция Еманюел Макрон, ще бъдат изминати 170 километра от Гренобъл до Мерибел Кол дьо ла Лоз, като колоездачите ще трябва да преминат през две височини - Кол дьо Маделин и Кол дьо ла Лоз, които обаче са от висша категория.

Още Още

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Спортни новини 04.05.2024 г., 20:25 ч.
20:25, 04.05.2024
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в София от 10 до 12 май по БНТ 3
10:00, 04.05.2024 (обновена)
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 20:25 ч.
20:51, 03.05.2024
Киров влезе във финала на 10 м пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
16:58, 03.05.2024
Гергана Павлова премина през квалификациите на единично жени на турнир по бадминтон в Люксембург
23:26, 02.05.2024
Валентина Георгиева се класира с трети резултат за финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
22:16, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Лацио се подсили с косоварец
Абас: Няма да има мир в Близкия изток, докато окупаторите от Израел не се оттеглят