10:43, 08.02.2021
Чете се за: 00:50 мин.
Други спортове
неостаряващият том брейди помогна тампа бей триумфира супербоул

Тампа Бей Бъканиърс спечели втори Супербоул в своята история след 2002 г., детронирайки досегашния шампион в Националната футболна лига на САЩ - Канзас Сити Чийфс.

Отборът от щата Флорида, влезе в историята и като първия в историята на НФЛ, играл Супербоул на собствения си стадион.

Тимът на Тампа Бей Бъканиърс спечели убедително с 31:9 най-значимото събитие в спортния календар в САЩ за годината срещу смятания предварително за фаворит Канзас Сити Чийфс.

Пред 25 хиляди зрители, които бяха допуснати да наблюдават на живо на стадиона "Реймънд Джеймс", местният отбор не остави никакви шансове на миналогодишния шампион.

Това също така бе седми Супербоул за легендарния куотърбек Том Брейди от общо 10 финала, като Брейди дори и на 43 години доказа, че още е гладен за успехи.

Той бе избран за най-полезния играч в мача при първия си успех с Тампа Бей Бъканиърс, към който Брейди се присъедини през март миналата година. Това също така е и първият триумф за куотърбека с тим, различен от Ню Ингланд Пейтриътс, с който Том има шест победи в Супербоул.

Финалът на сезона в НФК, както винаги приковава вниманието на цялата страна. Американският футбол е смятан за най-популярния спорт в Съединените щати, като обикновено Супербоул привлича над 100 милиона зрители по телевизията в САЩ, превръщайки се в най-гледаното събитие в страната.

Цената пък за 30 секунди рекламно време в паузите тази година достигна 5,5 милиона долара.

20:50, 06.05.2024
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
17:50, 06.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Минчева и Костадинова останаха извън финала на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
12:20, 06.05.2024
Милица Мирчева финишира 10-а в маратона на Прага, но не успя да покрие норматив за Париж 2024
12:11, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.