Неприятни изненади за победителите от редовния сезон в плейофите на НБА

11:21, 19.08.2020
Чете се за: 00:57 мин.
Баскетбол
неприятни изненади победителите редовния сезон плейофите нба

Лос Анджелис Лейкърс и Милуоки Бъкс започнаха със загуби участието си в плейофната фаза на НБА.

Лидерът в Западната конференция-ЛА Лейкърс допусна поражение с 93:100 от осмия в редовния сезон отбор на Портланд Трейлблейзърс.

Първата четвърт бе неприятна за "езерняците", които завършиха с цели 11 точки изоставане. Във втората те намалиха пасива си само до една, връщайки си надеждата за успех в двубоя.

В третата част Портланд успя да запаси крехкия си аванс, оставайки всичко за последната четвъртина.

В нея Лейкърс започнаха силно, осигурявайки си аванс от шест точки, но впоследствие допуснаха обрат и победата отиде за Блейзърс.

За победителите Деймиън Лилард се отчете с 34 точки, а Си Джей МакКалъм дбоави 21. Юсуф Нуркич пък допринесе с "дабъл-дабъл"- 16 точки и 15 борби.

За "езерянците" най-резултатен беше Антъни Дейвис с 28 точки, а ЛеБрон Джеймс направи "трипъл-дабъл" (23 точки, 17 борби и 16 асистенции), но дори това не беше достатъчно за успех.

На изток лидерът Милоуки Бъкс също започна с фалстарт в плейофите, след поражение от Орландо Меджик.

Елените водиха до средата на първата четвърт, но от онзи момент Орландо поеха изцяло инициативата и до края не я изпуснаха.

Меджик нанизаха 16 тройки, а най-резултатен стана Никола Вукчевич с 35 точки. За "елените" звездата им Янис Адетокумбо приключи с 31 пункта.

В другите два мача от снощи Маями Хийт надигра Индиана Пейсърс със 113:101, а Хюстън Рокетс се справи с Оклахома Сити Тъндър след 123:108.

Над всички при успеха на "ракетите" бе Джеймс Хардън, отбелязал 37 точки. За Оклахома Крис Пол остана на косъм от "трипъл-дабъл" срещу бившия си клуб, като завърши с 20 точки, 10 борби и 9 асистенции.

Двукратен носител на Купата на България напусна Локомотив (Пд)
Официално: Харт подписа с Тотнъм