Неубедителен старт за смесената ни щафета в биатлона в Пекин

неубедителен старт смесената щафета биатлона пекин
Снимка: БОК, Йордан Петков
11:46, 05.02.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Смесената щафета на България по биатлон завърши на 19-о място на Олимпийските игри в Пекин. Още на втория пост нашите представители бяха затворени от водачите с една обиколка, което преустанови тяхното участие.

Двамата българи Владимир Илиев и Димитър Герджиков дори не успяха да излязат по трасето, след като Мария Здравкова на втори пост беше застигната.

Изключително динамичните условия направиха много непредсказуемо състезанието на 4х6 километра в зимния център в Джъндзякоу.

Ден преди старта, поради неотшумяла болка в крака, Даниела Кадева ще бъде сменена с Мария Здравкова в състава.

На първия пост в нашата щафета се състезаваше Милена Тодорова.

Българските представители бяха подкрепени от спортния министър Радостин Василев и председателя на БОК Стефка Костадинова.

Победата в смесената щафета извоюва норвежкият отбор, който измина разстоянието за 1.6:45,6 часа, като използва 13 допълнителни патрона и се наложи да прави три наказателни обиколки.

На второ място се класира щафетата от Франция (изоставане от 0,9 секунди; 3 обиколки + 11 допълнителни обиколки). Отборът на Русия изостана на 1,5 секунди от победителите (1+13).

Снимки: БГНЕС