Ница и Лил завършиха 1:1 в първия мач на старта на френската Лига 1

ница лил завършиха първия мач старта френската лига
Снимка: AFP
11:01, 12.08.2023

Отборите на Ница и Лил завършиха при равенство 1:1 в първия мач от първия кръг в първенството на Франция по футбол.

Домакините от Ница поведоха с 1:0 в 18-ата минута с гол на нападателя Гаетан Лаборд. Две минути по-късно Кефрен Тюрам вкара отново топката във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада.

Футболистите на Ница вече се виждаха победители, когато тимът на Лил успя да изравни в четвъртата минута на добавеното време.

Централният бранител Бафоде Диаките реализира с глава изравнителното попадение за крайното 1:1. 22-годишният Диаките засече топката след центриране на полузащитника Анхел Гомес.

Литва затваря гранични пунктове с Беларус
България срещу Украйна в първия си мач от олимпийския предквалификационен турнир по баскетбол