Ница обърна Лион след петголов трилър

Ница
от БНТ , Източник: БГНЕС
16:12, 24.10.2021

Ница постигна ценен домакински успех над Лион с 3:2, след като губеше с 0:2, в двубой от 11-ия кръг на френската Лига 1.

„Хлапетата“ поведоха чрез Карл Токо Екамби в 35-ата минута, а в 68-ата изглеждаха сигурни победители след попадението на Усем Ауар. Нещата се объркаха обаче в заключителните десетина минути на срещата, когато домакините осъществиха страхотен обрат.

Първо, резервата Юсеф Атал върна един гол в 80-ата минута, а пет по-късно Тино Кадевере бе изгонен с директен червен картон.

Малко след това Ница изравни за 2:2 след точно реализира дузпа на Анди Делор, а в добавеното време на двубоя друга смяна на домакините – Еван Гесан, донесе трите точки за Кристоф Галтие и компания.

Ница излезе втори в класирането с 19 точки, докато Лион е седми с 16 пункта. В следващия кръг Ница приема Марсилия, докато Лион посреща Ланс.